A klór-dioxidos kezelés előnyei
![]() |
Működő hűtőtorony tisztítása |
Miért érdemes klór-dioxid szert alkalmazni?
A megfelelő módon tisztított hőcserélő csövek hatékonysága magas, ezért lényegesen kevesebb energiát kell befektetni, így olcsóbb az üzemeltetésük és magasabb az élettartamuk is.
A nyitott vízrendszerek esetében a környezetből bekerülő baktériumok és gombák számára a hűtőtorony csőhálózatában lévő meleg környezet ideális lehet a szaporodáshoz és életben maradáshoz. A baktérium, mikroorganizmus és gombakolóniák biofilm réteget hoznak létre a csőhálózat belső falán, mely tovább szennyezi a hűtővizet. A biofilm csökkenti a csövek hővezetési képességét, emellett szűkül az áteresztőképességük is, tehát a keringtetőszivattyúknak nagyobb teljesítménnyel kell üzemelniük, ami energiaveszteséget jelent.
A biofilm képződésének megakadályozása a vízminőség kezelésével érhető el, amihez a klór-dioxid ideális szer.
Egyéb fertőtlenítő szerek hátrányai
A hűtőtornyok vizének kezelését többféle módszerrel kezelhetjük. Ha nem a klór-dioxid mellett döntünk, az alábbi hátrányokkal kell szembenéznünk:
- nagy mennyiségű szer alkalmazása szükséges a kívánt hatás elérése érdekében, emiatt emelkedhetek a költségek
- mérgezők és veszélyesek lehetnek a környezetre
- speciális kezelési eljárások bevezetése szükséges
- a leeresztett hűtővizet semlegesíteni kell.
Mivel a klór-dioxid ivóvíz készítésére is alkalmas, ezért az ezzel kezelt hűtővíz tökéletesen biztonságos és a torony karbantartásakor közvetlenül a csatornába ereszthető, hiszen semmilyen veszélyt nem jelent a környezetre nézve. Már kis koncentrációban is leoldja a biofilmet és elpusztítja a legveszélyesebb baktériumokat, mikroorganizmusokat a hűtőtornyok vízrendszerében.